2014 - Remote Recreational Cabin Staking Offering 12 Lottery Results

APPARENT LOTTERY WINNERS AND ALTERNATES
Dillinger River II Area
Applicant
City
Area Number
Winners/Alternates
Aller, Tara E Anchorage, Ak
1114203
Winner
Baumgartner, Gary L North Pole, Ak
1114203
Winner
Baumgartner, Thomas E McGrath, Ak
1114203
Winner
Baumgartner, Thomas R McGrath, Ak
1114203
Winner
Bickley, Joseph Fairbanks, Ak
1114203
Winner
Budd, Michael J Fairbanks, Ak
1114203
Winner
Burris, Floyd O Fort Wainwright, Ak
1114203
Winner
Butcher, Michael O Big Lake, Ak
1114203
Winner
Davis, Sean R Anchorage, Ak
1114203
Winner
Fenger, Jesse T Palmer, Ak
1114203
Winner
Fleagle, Franklin F Anchorage, Ak
1114203
Winner
Foster, Becky L Wasilla, Ak
1114203
Winner
Foster, Colt D Eagle River, Ak
1114203
Winner
Gilliland, John R Anchorage, Ak
1114203
Winner
Graham, Daniel K Anchorage, Ak
1114203
Winner
Holbrook, Monnie C Anchorage, Ak
1114203
Winner
Lessard, Kathryn E Chugiak, Ak
1114203
Winner
Lessard, Thomas W Chugiak , Ak
1114203
Winner
Marble, Harrison T Clovis, Nm
1114203
Winner
McChargue II, Robert W Palmer, Ak
1114203
Winner
McGinnis, Justin M Kotzebue, Ak
1114203
Winner
Newgren, Steven A Kasilof, Ak
1114203
Winner
Pralle, Jeff Talkeetna, Ak
1114203
Winner
Puryear, Wilson C Eagle River, Ak
1114203
Winner
Rafeedie, Sarah B Chugiak, Ak
1114203
Winner
Requist, Jeff E Anchorage, Ak
1114203
Winner
Richter, Colt T Anchorage, Ak
1114203
Winner
Swanzy-Foster, Meghan C Eagle River, Ak
1114203
Winner
Yuknis, Birch A Wasilla, Ak
1114203
Winner
Zernia, Ed A Anchorage, Ak
1114203
Winner
Elliott, Anna J Anchorage, Ak
1114203
Alternate 1
Van Alstine, Ben A Palmer, Ak
1114203
Alternate 2
Greydanus, Stephanie E Bethel, Ak
1114203
Alternate 3
Smart, John H Chugiak, Ak
1114203
Alternate 4
Baumgartner, Natalie G McGrath, Ak
1114203
Alternate 5
Thomas, Jesse D Carrboro, Nc
1114203
Alternate 6
McChargue, Dena M Palmer, Ak
1114203
Alternate 7
Gabel, Kenneth L Palmer, Ak
1114203
Alternate 8
Mcewen, Lila M Eagle River , Ak
1114203
Alternate 9
Newgren, Andrea M Kasilof, Ak
1114203
Alternate 10
Melbostad, Michael D Wasilla, Ak
1114203
Alternate 11
Nelson, Tahra R Wasilla, Ak
1114203
Alternate 12
Koch, Richard A Anchorage, Ak
1114203
Alternate 13
Hodder , Jeff S Sterling , Ak
1114203
Alternate 14
Vasquez, Brennan K Anchorage, Ak
1114203
Alternate 15
Wingerter, Timothy J Fairbanks, Ak
1114203
Alternate 16
Fenger, Thomas A Palmer, Ak
1114203
Alternate 17
Dubord, Allen J Chugiak, Ak
1114203
Alternate 18
Cranford, Billy J Wasilla, Ak
1114203
Alternate 19
Hoppe, Nicholas J Big Lake, Ak
1114203
Alternate 20
Dossin, Galen K Palmer, Ak
1114203
Alternate 21
Baxted, Michael T Anchorage, Ak
1114203
Alternate 22
Nelson, Rohn R Wasilla, Ak
1114203
Alternate 23
Richter, Rick D Anchorage, Ak
1114203
Alternate 24
Ekberg, Caleb S Talkeetna, Ak
1114203
Alternate 25
Nelson, Lori A Wasilla, Ak
1114203
Alternate 26
Chase, Kevin J Anchorage, Ak
1114203
Alternate 27
Elliott, William J Anchorage , Ak
1114203
Alternate 28
Hoppe, Katherine R Big Lake, Ak
1114203
Alternate 29
Collins, Jacob L McGrath, Ak
1114203
Alternate 30
Rafeedie, Devin R Chugiak, Ak
1114203
Alternate 31
Richter, Catherine E Anchorage, Ak
1114203
Alternate 32
Baumgartner, Rhone J McGrath, Ak
1114203
Alternate 33
Mohr, Kathryn A Palmer, Ak
1114203
Alternate 34
Combs, Jacob A Tok, Ak
1114203
Alternate 35
Foster, Dan J Wasilla, Ak
1114203
Alternate 36
Puryear, Robert W Eagle River , Ak
1114203
Alternate 37
East Fork Pass Area
Applicant
City
Area Number
Winners/Alternates
Arnold, Shawn T Nome, Ak
1114101
Winner
Berkeley, Jon M Nome, Ak
1114101
Winner
Brown, Ashley A Nome, Ak
1114101
Winner
Davena, Ronald S Anchorage, Ak
1114101
Winner
Davenport, Grace A Anchorage, Ak
1114101
Winner
Dunker, William Nome, Ak
1114101
Winner
Gray, Thomas L Nome, Ak
1114101
Winner
Hall, Scott A Nome, Ak
1114101
Winner
Helsius, Anita K Nome, Ak
1114101
Winner
Hetu, Gregory J Nome, Ak
1114101
Winner
Hutchings, David A Eagle River, Ak
1114101
Winner
Johnson, Christian D Nome, Ak
1114101
Winner
Johnson, Clifford C Nome, Ak
1114101
Winner
Johnson, Devynn M Nome, Ak
1114101
Winner
Johnson, Douglas H Nome, Ak
1114101
Winner
Johnson, Dylan N Nome, Ak
1114101
Winner
Johnson, Jenelle K Nome, Ak
1114101
Winner
Johnson, Matthew B Nome, Ak
1114101
Winner
Johnson, Quinten W Nome, Ak
1114101
Winner
Kelso, Mark W Nome, Ak
1114101
Winner
Kittess, Bruce E Nome, Ak
1114101
Winner
Komakhuk, Cheryl R Anchorage, Ak
1114101
Winner
Martinson, Daniel L Nome, Ak
1114101
Winner
Martinson, Jessa L Nome, Ak
1114101
Winner
Martinson, Michelle L Nome, Ak
1114101
Winner
Mcfarland, Franklin B Nome, Ak
1114101
Winner
Morgan, Willard T Nome, Ak
1114101
Winner
Powell, John S Anchorage, Ak
1114101
Winner
Powell, Sherman R Nome, Ak
1114101
Winner
Robin, Johnson L Nome, Ak
1114101
Winner
Schneider, John R Nome, Ak
1114101
Winner
Smith, Kevin L Fairbanks, Ak
1114101
Winner
Sparks, Thomas S Nome, Ak
1114101
Winner
Thomas, Jesse D Carrboro, Nc
1114101
Winner
Thompson, Isaac D Fairbanks, Ak
1114101
Winner
Thrun , Kelly J Nome, Ak
1114101
Winner
Thrun , Robby J Nome, Ak
1114101
Winner
Wingerter, Timothy J Fairbanks, Ak
1114101
Winner
Half Cabin Lake Area
Applicant
City
Area Number
Winners/Alternates
Barnes, Mikael J Sterling, Ak
1114204
Winner
Brinker, Gordon T Wasilla, Ak
1114204
Winner
Brinker, Lori L Wasilla, Ak
1114204
Winner
Carlson, Dale A Wasilla, Ak
1114204
Winner
Engstrom, Troy J Anchorage, Ak
1114204
Winner
Godes, Terry J Soldotna, Ak
1114204
Winner
Greer, Forrest T Homer, Ak
1114204
Winner
Josan, Robert Anchorage, Ak
1114204
Winner
Larson, Jared E Wasilla, Ak
1114204
Winner
McCarthy, Danelle E Girdwood , Ak
1114204
Winner
Mohr, Kathryn A Palmer, Ak
1114204
Winner
Powers, David J Dillingham, Ak
1114204
Winner
Ragland, John R Wasilla, Ak
1114204
Winner
Richter, Catherine E Anchorage, Ak
1114204
Winner
Richter, Rick D Anchorage, Ak
1114204
Winner
Spence, David R Kenai, Ak
1114204
Winner
Tubbs, Jeffrey E Kasilof, Ak
1114204
Winner
Whitney, Clark G Soldotna, Ak
1114204
Winner
Snake Lake Area
Applicant
City
Area Number
Winners/Alternates
Aderman, Andy R Dillingham, Ak
1114205
Winner
Aderman, Helen M Dillingham , Ak
1114205
Winner
Andregg, Donivan G Dillingham, Ak
1114205
Winner
Backford, Constantine Dillingham, Ak
1114205
Winner
Bauer, William P Dillingham, Ak
1114205
Winner
Brennan, Andrew J Kwethluk, Ak
1114205
Winner
Brown, Cara M Dillingham, Ak
1114205
Winner
Carscallen, Vern W Dillingham, Ak
1114205
Winner
Conrad, Rachel C Carmichael, Ca
1114205
Winner
Dehaan, Rachel E Bethel, Ak
1114205
Winner
Desjarlais, Mark T Palmer, Ak
1114205
Winner
Duncan, Donald C Fairbanks, Ak
1114205
Winner
Eskelin, Alison Dillingham, Ak
1114205
Winner
Fonkert, Jeffery J Dillingham, Ak
1114205
Winner
Freyer, John B Anchorage, Ak
1114205
Winner
Fuller, Terry L Dillingham, Ak
1114205
Winner
Garcia, Joel N Soldotna, Ak
1114205
Winner
Greenough, Wade E Kasilof, Ak
1114205
Winner
Handy, Ardell J Anchorage, Ak
1114205
Winner
Handy, Monte R Anchorage, Ak
1114205
Winner
Handy, Travis D Wasilla, Ak
1114205
Winner
Harris, Carla J Naknek, Ak
1114205
Winner
Henry, Susanna G Dillingham, Ak
1114205
Winner
Kannenberg, Wendi N Dillingham, Ak
1114205
Winner
Keener, Jeffrey Fairbanks, Ak
1114205
Winner
Keener, Julie Fairbanks, Ak
1114205
Winner
Kerschbaum, Daniel E Anchorage, Ak
1114205
Winner
Koch, Richard A Anchorage, Ak
1114205
Winner
Lange, Nicholas D Chesapeake, Va
1114205
Winner
Larson, Cody Q Dillingham, Ak
1114205
Winner
Malone, Paul F Anchorage, Ak
1114205
Winner
Marcrum, Rhonda L Kenai, Ak
1114205
Winner
Mariano, Floresta R Clarks Point, Ak
1114205
Winner
Marxmiller, Gregg J Dillingham, Ak
1114205
Winner
McKenney, Sean S Palmer, Ak
1114205
Winner
Mohs, Jeremy J Anchorage, Ak
1114205
Winner
Myers, Donald G Dillingham , Ak
1114205
Winner
Myers, Michael P Dillingham , Ak
1114205
Winner
Napoli, Christopher J Dillingham, Ak
1114205
Winner
Parker, Kim E Dillingham, Ak
1114205
Winner
Pearson, Richard D Juneau, Ak
1114205
Winner
Pomeroy, Glen W Chugiak, Ak
1114205
Winner
Ramsey, Kenneth M Dillingham, Ak
1114205
Winner
Salinger, Eric M Dillingham, Ak
1114205
Winner
Schumacher, Lois K Dillingham, Ak
1114205
Winner
Stephen, Terilyn K Fairbanks, Ak
1114205
Winner
Swaim, Dianna S Dillingham, Ak
1114205
Winner
Tennyson, Chad E Anchorage, Ak
1114205
Winner
Treydte, Patricia A Dillingham, Ak
1114205
Winner
Wittkop, Joseph D King Salmon, Ak
1114205
Winner
Matson, Judy J Naknek, Ak
1114205
Alternate 1
Harris, Gregory S Naknek, Ak
1114205
Alternate 2
Arne, Paul A Dillingham, Ak
1114205
Alternate 3
Andrew, Lee A Dillingham, Ak
1114205
Alternate 4
Winfree, Michael M Juneau, Ak
1114205
Alternate 5
Sanderlin, David W Anchorage, Ak
1114205
Alternate 6
Nielsen, Natasha M Diilingham, Ak
1114205
Alternate 7
Van Houten, Isaac D King Salmon , Ak
1114205
Alternate 8
Kovac, Linda R Chugiak, Ak
1114205
Alternate 9
Bauer, Lapreal L Dillinghma, Ak
1114205
Alternate 10
Roberts, Jason D Fairbanks, Ak
1114205
Alternate 11
Stoneking, Russell Delta Junction, Ak
1114205
Alternate 12
Iwamoto, Edward Sitka, Ak
1114205
Alternate 13
Bouker, Johanna Dillingham, Ak
1114205
Alternate 14
Selitsch, Quinn M Eagle River, Ak
1114205
Alternate 15
Roehl, April F Dillingham, Ak
1114205
Alternate 16
Davis, Gabriel L Dillingham, Ak
1114205
Alternate 17
Scott, Robert W Dillingham, Ak
1114205
Alternate 18
Ringer, Floyd F Ester, Ak
1114205
Alternate 19
Thomas, Jesse D Carrboro, Nc
1114205
Alternate 20
Reigh, Christina L Dillingham, Ak
1114205
Alternate 21
Meyer, Brian M North Pole, Ak
1114205
Alternate 22
Bogardus, Leonard R North Pole, Ak
1114205
Alternate 23
Flagg, Andrew J Bethel, Ak
1114205
Alternate 24
Bandy, Ryan F Girdwood, Ak
1114205
Alternate 25
Bogardus, Heather M Larsen Bay, Ak
1114205
Alternate 26
Venua, Bernina Dillingham, Ak
1114205
Alternate 27
Swaim, Michael A Dillingham, Ak
1114205
Alternate 28
Walsh, Patrick B Dillingham, Ak
1114205
Alternate 29
Krieg, Theodore M Dillingham, Ak
1114205
Alternate 30
Brown, Clay A Dillingham, Ak
1114205
Alternate 31
Fonkert, Jedd S Homer, Ak
1114205
Alternate 32
Cole, Christy A Dillingham, Ak
1114205
Alternate 33
Tennyson, Richard Dillingham, Ak
1114205
Alternate 34
Reigh, Clint W Dillingham, Ak
1114205
Alternate 35
Cullum, Philip M Kodiak, Ak
1114205
Alternate 36
Deboer, Veronica L Anchorage, Ak
1114205
Alternate 37
Ramirez, Jesus Dillingham, Ak
1114205
Alternate 38
Huot, Raymond E Anchroage, Ak
1114205
Alternate 39
Edwards, Sarah L Dillingham, Ak
1114205
Alternate 40
Handy, Michele R Wasilla, Ak
1114205
Alternate 41
Trent, Russell V Anchorage, Ak
1114205
Alternate 42
Gabel, Kenneth L Palmer, Ak
1114205
Alternate 43
Dehaan, Nathan M Bethel, Ak
1114205
Alternate 44
Hebert, Lana R Northpole, Ak
1114205
Alternate 45
Hebert, Jeffrey A Northpole, Ak
1114205
Alternate 46
Tennyson, Bryn A Dillingham, Ak
1114205
Alternate 47
Sands, Timothy M Dillingham, Ak
1114205
Alternate 48
Tennyson, Bethany C Dillingham, Ak
1114205
Alternate 49
Stephen, Michael R Fairbanks, Ak
1114205
Alternate 50
Richard, Dennis B Anchorage, Ak
1114205
Alternate 51
Tatalina II Area
Applicant
City
Area Number
Winners/Alternates
Bettisworth, Barbara K Fairbanks, Ak
1114102
Winner
Bettisworth, Robert S Fairbanks, Ak
1114102
Winner
Billingsley, Mark C Fairbanks , Ak
1114102
Winner
Bowers, Vince R North Pole, Ak
1114102
Winner
Bowman, Sharon L North Pole, Ak
1114102
Winner
Carlson, Zack D Fairbanks, Ak
1114102
Winner
Carr, Richard G Salcha, Ak
1114102
Winner
Cheney, Adam L North Pole, Ak
1114102
Winner
Cole, Donna A North Pole, Ak
1114102
Winner
Conlon, Tanner J Fairbanks, Ak
1114102
Winner
Curwen, Branden L King Cove, Ak
1114102
Winner
Elrod, Phillip B Anchorage, Ak
1114102
Winner
Fenger, Martha R Palmer , Ak
1114102
Winner
Fink, Michael D Anchorage, Ak
1114102
Winner
Fisher, Adriana F Wasilla, Ak
1114102
Winner
Galterio, Jeffrey V Fairbanks, Ak
1114102
Winner
Glaeser, Kenneth D Fairbanks, Ak
1114102
Winner
Glenn, Jesse D Fairbanks, Ak
1114102
Winner
Harmon, Rita M North Pole, Ak
1114102
Winner
Heinbockel, Lewis E Delta Junction, Ak
1114102
Winner
Higa, Reginald T Fairbanks, Ak
1114102
Winner
Kinsey, Xylina R Fairbanks, Ak
1114102
Winner
Macias, Andres E Anchorage, Ak
1114102
Winner
McNabb, Kelly A Fairbanks, Ak
1114102
Winner
Meyer, Jennifer R North Pole, Ak
1114102
Winner
Palmer, Edmund C Fort Wainwright, Ak
1114102
Winner
Russell, David L Fairbanks, Ak
1114102
Winner
Stahl, Cheryl A Fairbanks, Ak
1114102
Winner
Vorholt, Allen R Pearland, Tx
1114102
Winner
Vorholt, Michael A Pearland, Tx
1114102
Winner
Weeks, Donna J Valdez, Ak
1114102
Winner
Demeritt, Patrick A Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 1
Fabian, Robert Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 2
Barnes, Mikael J Sterling, Ak
1114102
Alternate 3
Pagel, Julia E Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 4
Wilson, Charles D Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 5
Van Sciver, Rodney R Wasilla, Ak
1114102
Alternate 6
Kinser, Larry Wasilla, Ak
1114102
Alternate 7
Stafford, Kevin D Kasilof, Ak
1114102
Alternate 8
Fry, William J Tok, Ak
1114102
Alternate 9
Smith, Christopher T Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 10
Wilson, Delmae J Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 11
Singleton, Benjamin L Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 12
Balazs, Matthew S Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 13
Meyer, Brian M North Pole, Ak
1114102
Alternate 14
Fuerst, Matthew S North Pole, Ak
1114102
Alternate 15
Steck, Hannah B Anchorage, Ak
1114102
Alternate 16
Borman, Peter R Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 17
Bowman, Charles E North Pole, Ak
1114102
Alternate 18
Smith, Deitrich A Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 19
Doyel, Ronald L Valdez, Ak
1114102
Alternate 20
Jewitt Jr, Kenneth North Pole, Ak
1114102
Alternate 21
Russell, Louise M Bethel, Ak
1114102
Alternate 22
Fordyce-Blair, Lisa M Anchorage, Ak
1114102
Alternate 23
Best, David S Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 24
Stone, Shawn A Soldtna, Ak
1114102
Alternate 25
Wilson, David J Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 26
Harmon, Victor C North Pole, Ak
1114102
Alternate 27
Flood, Michele R Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 28
Meyer, Eric G Wasilla, Ak
1114102
Alternate 29
Andrieu, Jeffrey Eielson Afb, Ak
1114102
Alternate 30
Stevens, Lee E Anchorage, Ak
1114102
Alternate 31
Neal, Joseph H Anchorage, Ak
1114102
Alternate 32
Steck, Kenneth R Anchorage, Ak
1114102
Alternate 33
Mcanulty, Michael C Wasilla, Ak
1114102
Alternate 34
Simon, Mark O Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 35
Macias, Sheila L Anchorage, Ak
1114102
Alternate 36
Bettisworth, Alex B Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 37
Plumlee, Arthur Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 38
Larson, Katherine L Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 39
Van Bruggen, Gerald North Pole, Ak
1114102
Alternate 40
Cheney, Seth M North Pole, Ak
1114102
Alternate 41
Vorholt, Carey P Pearland, Tx
1114102
Alternate 42
Gregory, Laura L Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 43
Nylund, Chad E Valdez, Ak
1114102
Alternate 44
Hampel, Damon W Wasilla, Ak
1114102
Alternate 45
Happ, Dane A Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 46
Iwamoto, Karen S Sitka, Ak
1114102
Alternate 47
Smith, Christine S Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 48
Rose, James E Seward, Ak
1114102
Alternate 49
McNabb, Madison Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 50
Gimbel, Jeff L Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 51
Fernandez, Taylor R Eagle River, Ak
1114102
Alternate 52
Vanairsdale, David A Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 53
Brown, Stephen C Palmer, Ak
1114102
Alternate 54
Daniel, Dwayne E Anchorage, Ak
1114102
Alternate 55
Doyel, Stephanie L Valdez, Ak
1114102
Alternate 56
Stahl, Harold E Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 57
Rust, Reuben W Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 58
Koch, Richard A Anchorage, Ak
1114102
Alternate 59
Parker, Angela L North Pole, Ak
1114102
Alternate 60
Carson, Jason R Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 61
Singleton, Rebecca L Fairbanks, Ak
1114102
Alternate 62

Return to Top