2012 - Remote Recreational Cabin Staking Offering 11 Lottery Results

APPARENT LOTTERY WINNERS AND ALTERNATES
Albert Creek North Area
Applicant
City
Area Number
Winners/Alternates
Andrews, John Eagle River, Ak
1111103
Winner
Bargabos, Christine Y Wasilla, Ak
1111103
Winner
Bargabos, Steven M Wasilla, Ak
1111103
Winner
Brennan, Monica R Wasilla, Ak
1111103
Winner
Carlson, Zack D Fairbanks, Ak
1111103
Winner
Danzer, Kirsten L Wasilla, Ak
1111103
Winner
Dervaes, Albert Wasilla, Ak
1111103
Winner
Dervaes, Regin Wasilla, Ak
1111103
Winner
Droz, Thomas R Wasilla, Ak
1111103
Winner
Duval, Bryan B Fairbanks, Ak
1111103
Winner
Eppolito, Charles J Wasilla, Ak
1111103
Winner
Etcheverry, Darcy D North Pole, Ak
1111103
Winner
Etcheverry, Jacques S North Pole, Ak
1111103
Winner
Etcheverry, Justin R Fairbanks, Ak
1111103
Winner
Farrar, Mark C Wasilla, Ak
1111103
Winner
Flannery, Jon T Fairbanks, Ak
1111103
Winner
Floyd, Michael W Anchorage, Ak
1111103
Winner
Gaines, Edmund P Fairbanks, Ak
1111103
Winner
Harlow, Robin Fairbanks, Ak
1111103
Winner
Hewitt, Craig T Chugiak, Ak
1111103
Winner
Kinser, Larry G Wasilla, Ak
1111103
Winner
Kleweno, Elizabeth D Anchorage, Ak
1111103
Winner
McIntyre, Jesse C Wasilla, Ak
1111103
Winner
McIntyre, Shannon M Wasilla, Ak
1111103
Winner
Mease, Susan A Fairbanks, Ak
1111103
Winner
Pagel, Julia E Fairbanks, Ak
1111103
Winner
Poirrier, Lara R North Pole, Ak
1111103
Winner
Savage, Belinda C Fort Wainwright, Ak
1111103
Winner
Savage, Russell R Fort Wainwright, Ak
1111103
Winner
Sweeden, Robert Fairbanks, Ak
1111103
Winner
Tanner, Melonie C Wasilla, Ak
1111103
Winner
Thomas, Johnathan M North Pole, Ak
1111103
Winner
Williams, Jane E Fairbanks, Ak
1111103
Winner
Aniak-Doestock Area
Applicant
City
Area Number
Winners/Alternates
Albertson, Leif E Bethel, Ak
1111201
Winner
Arnold, William J Bethel, Ak
1111201
Winner
Bradford, George J Anchorage, Ak
1111201
Winner
Byrnes, Christopher S Bethel, Ak
1111201
Winner
Carpeneti, Christian Bethel, Ak
1111201
Winner
Ciletti, Richard P Aniak, Ak
1111201
Winner
Davis III, Lawrence J Bethel, Ak
1111201
Winner
Davis Jr, Lawrence J Bethel, Ak
1111201
Winner
Davis, Christy E Bethel, Ak
1111201
Winner
Davis, Gabriel L Anchorage, Ak
1111201
Winner
Davis, Teri D Anchorage, Ak
1111201
Winner
Fisher, Jesse J Bethel, Ak
1111201
Winner
Flemings, James B Bethel, Ak
1111201
Winner
Hautala, James M Kwethluk, Ak
1111201
Winner
Jones, Patrick W Bethel, Ak
1111201
Winner
Kerr, Irene K Kwethluk, Ak
1111201
Winner
Kerr, Ronald S Kwethluk, Ak
1111201
Winner
Leary, Brandon T Bethel, Ak
1111201
Winner
Mallette, Louis I Lower Kalskag, Ak
1111201
Winner
Minarciny, Julie A Anchorage, Ak
1111201
Winner
Moser, Jenny M Kalskag, Ak
1111201
Winner
Opsahl, David L Jber, Ak
1111201
Winner
Perrine, Ross B Palmer, Ak
1111201
Winner
Petersen, Jessica M Bethel, Ak
1111201
Winner
Pollock, Everett A Bethel, Ak
1111201
Winner
Renfro, Jacqueline L Bethel, Ak
1111201
Winner
Renfro, Michael W Bethel, Ak
1111201
Winner
Renfro, Reely M Seward, Ak
1111201
Winner
Renfro, Sharon A Seward, Ak
1111201
Winner
Russell, Louise M Bethel, Ak
1111201
Winner
Saddler, Donald R Bethel, Ak
1111201
Winner
Wilson, William J Aniak, Ak
1111201
Winner
Kakhonak Lake Area
Applicant
City
Area Number
Winners/Alternates
Agosta, Angela Homer, Ak
1111202
Winner
Bjorn-Roli, Carrie S Anchorage, Ak
1111202
Winner
Bjorn-Roli, Per E Anchorage, Ak
1111202
Winner
Brower, Darrell D Anchorage, Ak
1111202
Winner
Cameron, Brian C Soldotna, Ak
1111202
Winner
Clay, John M Soldotna, Ak
1111202
Winner
Clay, Joshua A Soldotna, Ak
1111202
Winner
Clough, Albert H Juneau, Ak
1111202
Winner
Clough, Helen F Juneau, Ak
1111202
Winner
Craig, Adam J Anchorage, Ak
1111202
Winner
Davis, Megan M Palmer, Ak
1111202
Winner
Floyd, Darin E Anchorage, Ak
1111202
Winner
Foster, Cary L Anchorage, Ak
1111202
Winner
Gappert, Jim G Fairbanks, Ak
1111202
Winner
Gates, Christopher H Anchorage, Ak
1111202
Winner
Greenblatt, Andy D Fairbanks, Ak
1111202
Winner
Greenough, Wade E Kenai, Ak
1111202
Winner
Greer, Lisa A Anchorage, Ak
1111202
Winner
Guess, Dave Sutton, Ak
1111202
Winner
Harvey-Kindred, Jennifer E Soldotna, Ak
1111202
Winner
Jordan, John C Eagle River, Ak
1111202
Winner
Krueger, Thomas M Soldotna, Ak
1111202
Winner
Lazar, James L Soldotna, Ak
1111202
Winner
Longacre, John M Anchorage, Ak
1111202
Winner
Martell-Greenblatt, Rosemarie A Fairbanks, Ak
1111202
Winner
Massengill, Robert L Kasilof, Ak
1111202
Winner
McChargue II, Robert W Palmer, Ak
1111202
Winner
McManamin, John Anchorage, Ak
1111202
Winner
Nyholm, Patricia M Anchorage, Ak
1111202
Winner
Otis, Edward O Homer, Ak
1111202
Winner
Pellegrom, Tamara G Kenai, Ak
1111202
Winner
Porter, Jared T Homer, Ak
1111202
Winner
Sherman, Robert E Anchorage, Ak
1111202
Winner
Skogstad, Pamela G Hope, Ak
1111202
Winner
Tunley, Charles F Wasilla, Ak
1111202
Winner
Utter, Jeffrey C Barrow, Ak
1111202
Winner
Vestal, Sharmaine V Anchorage, Ak
1111202
Winner
Whitener, Jalen A Eielson Afb, Ak
1111202
Winner
Wieman, Eric D Anchorage, Ak
1111202
Winner
Wiita, Christopher D Anchorage, Ak
1111202
Winner
Longacre, Samantha A Anchorage, Ak
1111202
Alternate 1
Griffin, Alan J Girdwood, Ak
1111202
Alternate 2
Besse, Richard L Wasilla, Ak
1111202
Alternate 3
Clayton, Trevor E Anchorage, Ak
1111202
Alternate 4
Otis, Emilie A Homer, Ak
1111202
Alternate 5
Mattingly, Regan Anchorage, Ak
1111202
Alternate 6
Mazzeo, Samuel G Anchorage, Ak
1111202
Alternate 7
Bjorn-Roli, Per Anchorage, Ak
1111202
Alternate 8
Mattingly, Sharon L Anchorage, Ak
1111202
Alternate 9
Wingerter, Lindsay G Eagle River, Ak
1111202
Alternate 10
Smart, Joan M Chugiak, Ak
1111202
Alternate 11
Nyholm, Joseph J Seward, Ak
1111202
Alternate 12
Head, Wesley J Homer, Ak
1111202
Alternate 13
Howard, Randall H Anchorage, Ak
1111202
Alternate 14
Clancy, Robert A Kasilof, Ak
1111202
Alternate 15
Forthofer, Richard A King Salmon, Ak
1111202
Alternate 16
Jobson, Robert W Palmer, Ak
1111202
Alternate 17
Kwasinski, Michael R Fairbanks, Ak
1111202
Alternate 18
Greenblatt, Claire E Fairbanks, Ak
1111202
Alternate 19
Wingerter, Rosemary Fairbanks, Ak
1111202
Alternate 20
Turner, Guy Wasilla, Ak
1111202
Alternate 21
Guthrie, Todd R Anchorage, Ak
1111202
Alternate 22
Fowkes, Andrew Anchorage, Ak
1111202
Alternate 23
Luiten, Melany K Anchorage, Ak
1111202
Alternate 24
Sandall, Heath D Fairbanks, Ak
1111202
Alternate 25
Teklanika III Area
Applicant
City
Area Number
Winners/Alternates
Barkdull, Jan L Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Fischer, Davd K Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Freel, Jerry L Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Frith, Nancy E Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Frith, Paul O Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Hill, Kristina M Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Imus, Bryan North Pole, Ak
1111104
Winner
Jason, Major M North Pole, Ak
1111104
Winner
Krisa, Tammy L Northpole, Ak
1111104
Winner
Lammers, Adam M Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Lee, Justin T Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Lee, Kathy D Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Lyle, James L Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Macaulay, Matthew L Soldotna, Ak
1111104
Winner
Oates, Jeff Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Oates, Joseph J Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Opsahl, Abigail R Jber, Ak
1111104
Winner
Power, David W Kenai, Ak
1111104
Winner
Rebecca, Missler J North Pole, Ak
1111104
Winner
Schramm, Michael A Juneau, Ak
1111104
Winner
Shahan, Clint W North Pole, Ak
1111104
Winner
Stables, Curtis R North Pole, Ak
1111104
Winner
Thomas, Darrick K Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Tulim, Moses J Bethel, Ak
1111104
Winner
Weller, Hillary H Fairbanks, Ak
1111104
Winner
Mattingly, Regan Anchorage, Ak
1111104
Alternate 1
Cook, Kurt H Fairbanks, Ak
1111104
Alternate 2
Bakkala, Norman G Kenmore, Wa
1111104
Alternate 3
Freel, Susan A Fairbanks, Ak
1111104
Alternate 4
Weiner, Martin J Denali Nat Park, Ak
1111104
Alternate 5
Mechling, James E North Pole, Ak
1111104
Alternate 6
Bradford, George J Anchorage, Ak
1111104
Alternate 7
Fraiser, Andrew D Anchorage, Ak
1111104
Alternate 8
Foster, Mike D Fairbanks, Ak
1111104
Alternate 9
Friesen, Kristen J Denali Park, Ak
1111104
Alternate 10
Carlson, Zack D Fairbanks, Ak
1111104
Alternate 11
Poirrier, John A North Pole, Ak
1111104
Alternate 12
Harris, Jeff P Eagle River, Ak
1111104
Alternate 13
Scholle, Justen R Fairbanks, Ak
1111104
Alternate 14
Lammers, Audrey J Fairbanks, Ak
1111104
Alternate 15
Schramm, Horst A Juneau, Ak
1111104
Alternate 16
Lee, Jolynn K Fairbanks, Ak
1111104
Alternate 17
English, Dwight E Big Lake, Ak
1111104
Alternate 18
Rubeck, Socorro A Wasilla, Ak
1111104
Alternate 19
Nolan, Michael G Fairbanks, Ak
1111104
Alternate 20
Drewel, Jeremiah S North Pole, Ak
1111104
Alternate 21
Brase, Michael J Fairbanks, Ak
1111104
Alternate 22
Krisa Jr., Gregory J Northpole, Ak
1111104
Alternate 23
Duval, Jay Jay Fairbanks, Ak
1111104
Alternate 24
Krisa, Gregory J Northpole, Ak
1111104
Alternate 25
Zitziana Area
Applicant
City
Area Number
Winners/Alternates
Conatser, Steven R Fairbanks, Ak
1111105
Winner
Cooper, Matthew Fairbanks, Ak
1111105
Winner
Farneski, Robert B Fairbanks, Ak
1111105
Winner
Goddard, David R Fairbanks, Ak
1111105
Winner
Lorring, David M Soldotna, Ak
1111105
Winner
Oliva, Brandie L North Pole, Ak
1111105
Winner
Oliva, Daniel C North Pole, Ak
1111105
Winner
Russell, William J Fairbanks, Ak
1111105
Winner
Thomas, Myles S Fairbanks, Ak
1111105
Winner

Return to Top